top of page

Trening koni

W naszej stajni chcemy zapewnić Państwa koniom jak najlepsze warunki bytowe. Odnosi się to również do rozwoju psychofizycznego. Jesteśmy w stanie zaoferować Państwu specjalnie przygotowane programy treningowe, uwzględniające indywidualne zapotrzebowania każdego konia oraz oczekiwania jeźdźca. Pracujemy metodami opierającymi się na dogłębnym zrozumieniu końskiej psychiki, połączonymi z odpowiednim wyszkoleniem jeźdźca. Wyznajemy zasadę, zgodnie z którą reakcja konia odpowiada zachowaniom jego jeźdźca, dlatego staramy się najpierw poznać przyczynę problemu, a potem wypracować odpowiednią drogę do uzyskania porozumienia, bez użycia zbędnych patentów czy siły.

 

Aby móc uzyskać z koniem pełnię partnerstwa, łączymy ze sobą elementy pracy z ziemi, doskonalenie dosiadu jeźdźca oraz praca pod siodłem, z wykorzystaniem jak najmniejszej ilości pomocy. Naszym celem jest zawarcie przyjacielskiej więzi z koniem, który chce z nami współpracować i nie traktuje treningu jako smutnej konieczności, lecz jako zabawę, z której radość czerpią obie strony. Jeśli spojrzymy na konia jak na naszego druha, z którym chcemy wspólnie przeżyć przygodę, który będzie czuł się przy nas bezpieczny, będziemy mogli wypracować niezwykłą więź. Koń, który nam zaufa, będzie w stanie zrobić dla nas niezwykłe rzeczy, dlatego że będzie chciał być z nami. To niesamowite uczucie, kiedy ogromne, półtonowe zwierzę idzie za nami z własnej woli, jest warte ciężkiej pracy nad sobą, która poprzedza nasz sukces.


Osobom zainteresowanym osiągnięciem zupełnie innego porozumienia z koniem możemy zaoferować treningi prowadzone w oparciu o psychologię zachowań konia. Wykorzystujemy naturalne końskie odruchy, jakie zostają mu wdrukowane już w wieku źrebięcym. Dzięki temu przywołujemy najmilsze wspomnienia, jakimi są u każdego konia chwile spędzone razem z matką. Pokazujemy naszym partnerom, że przy nas mogą czuć się bezpiecznie. To podstawa wspólnego treningu, bez którego ciężko byłoby uzyskać lekkiego i chętnego do pracy konia. Dalsza droga pozwoli nam na jazdę w pełnym porozumieniu z koniem, używając jedynie intencji. Czujemy się wtedy tak, jakby koń czytał w naszych myślach i tak naprawdę jest.


Aby móc w pełni korzystać z możliwości, jakie daje nam praca z końmi, dobrze jest całkowicie panować nad swoim ciałem. Żeby to osiągnąć, powinniśmy poznać biomechanikę ruchu konia i jeźdźca, tak aby móc zgrać się i wspólnie tworzyć jedną całość. W naszej stajni umożliwimy Państwu codzienne konsultacje dosiadowe, zarówno praktyczne jak i teorytyczne. Wierzymy, że dobra technika jazdy musi być podparta gruntowną wiedzą na temat funkcjonowania ludzkiego ciała, dlatego przed wsiadaniem przeprowadzamy zajęcia dotyczące budowy układu kostnego oraz mięśniowego u konia i jeźdźca. Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie, dostosowując odpowiednie ćwiczenia do możliwości jeźdźca. 

bottom of page